Hangi Vücut Tipine Sahibim?

Güzel giyinmek, tarz olmak, moda dergilerinde ki kombinleri üstümüzde görmek hepimizin hayali.. Fakat her kadının bilmesi gereken bir husus var. Bu da şüphesiz herkesin vücut yapısının farklı olması.. Eğer vücudunuzu doğru tanıyıp doğru bir şekilde giyinirseniz günlük hayatta daha mutlu ve öz güvenli olursunuz.  

IMG_2994.jpeg

Peki sizin vücut tipiniz nedir ve nasıl giyinmelisiniz? Öncelikle belirli vücut tiplerini daha sonra da bu vücut tiplerinin nasıl giyinmesi gerektiğini açıklayalım. 

IMG_2981.jpeg

Armut Vücut Tipi

Bu vücut tipine sahipseniz dikkat etmeniz gereken bölgeniz bel altıdır. Bu vücut tipindeki kadınların üst bölgeleri alt bölgelerine göre oldukça küçüktür. Aynı zamanda çok ince belleri vardır. Dünyaca ünlü Beyonce, Rihanna ve Jennifer Lopez gibi isimler de bu vücut tipine sahiptir.

IMG_2982.jpeg

Armut Tipi Giyim Önerileri

Özellikle renkli , desenli, detaylı parçaları alt bölgenizde kullanmamanız önerilir. Uzun kıyafetler giyerek kalça bölgenizi kapatabilir ve üst bedeninizle olan dengeyi sağlayabilirsiniz. 

IMG_2985.jpeg

Bunun yanın sıra dar kıyafetleri üst bölgenize  giyerek dikkati oraya çekebilirsiniz. Kullandığınız aksesuarda kıyafet kadar önemli bir yere sahiptir. Dikkat çeken aksesuarları üst bölgenizde kullanarakta bu orantıyı sağlayabilirsiniz. 

IMG_2984.jpeg

Ters Üçgen Vücut Tipi

Bu vücut tipindeki kadınların geniş omuzları, ince kalçaları ve uzun bacakları vardır. Aynı zamanda bu tip kadınların göğüs kısmıyla dikkat çekmeleri çok kolay.  Bu vücut tipinin ünlü ismi ise Angelina Jolie’ dir.

IMG_2983.jpeg

Ters Üçgen Vücut Tipi Giyim Önerileri

Bu vücut tipinin bilmesi gereken en önemli husus geniş omuzlu, vatkalı kıyafetler giymemek…Genişleyen etekler ve pantolonlar giymeniz sizi mükemmel bir görüntüye kavuşturacaktır. Aynı zamanda doğru kemer takarak da dikkati belinize çekebilirsiniz. 

IMG_2986.jpeg

Dikdörtgen Vücut Tipi

Bu tipe sahip kadınların üst bölgesi ile alt bölgesi hemen hemen aynıdır. Vücudunuz düz bacaklarınız ise incedir. Farketmeseniz de bacaklarınız altın değerindedir. Bu yüzden bacaklarınızı ön plana çıkarmanız önerilir. Cameron Diaz bu vücut tipinin en iyi örneğidir. 

IMG_2987.jpeg

Dikdörtgen Vücut Tipi Giyim Önerileri

Korseli üstler tercih edin. Vücudunuzun orantısı aynı olduğundan dolayı düşük belli pantolonlar yerine yüksek bel pantolonlar giyerek dikkatleri bacaklarınızda toplayabilirsiniz. Aynı zamanda orta bölgede bollaşan kıyafetler sizin için uygun olacaktır.  Uzun ceketler ve kısa etekler giymeniz önerilir. 

IMG_2989.jpeg

Kum Saat Vücut Tipi

Sahip olunmak istenen vücut tiplerinin başında gelmekte kum saati vücut tipi. Geniş omuzlar ve kalçalar her kadında olmasa da artık estetikle ulaşmak mümkün. Düzgün bacaklar , kavisli kalçalar ve ince bel yapısı kum saati vücut tipinin en belirgin özelliklerindendir.

IMG_2988.jpeg

Kum Saati Vücut Tipi Giyim Önerileri

Üstünüze oturan kıyafetler giymeniz önerilir. Aynı zamanda büyük boy bedenlerden uzak durmanız gerekmektedir. 

IMG_2990.jpeg

Parlak renkli kıyafetler yerine daha mat renkli kıyafet giymeniz sizi daha feminen gösterecektir. Bunun yanı sıra kıyafetlerinizin bitiş noktasını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Direk kalçada biten kıyafet sizi olduğundan daha kilolu gösterebilir. 

IMG_2991.jpeg

Elmas Vücut Tipi

Bu vücut tipine sahip kadınların omuzları geniş ve ince , kalçaları ise geniş ve sert görünümdedir. Üst bedenleri daha incedir. 

IMG_2992.jpeg

Elmas Vücut Tipi Giyim Önerileri

Üstünüze oturan gömlek yada bluz tercih etmeniz sizin açısınızdan iyi olacaktır. Aynı zamanda arkasında detay olan pantolonlardan uzak durmanız gerekmektedir.

IMG_2995.jpeg

Oval Vücut Tipi 

Bu vücut tipi kadınlar büyük göğüslere ve yuvarlak bir alt bölgeye sahiptir. Aynı zamanda dar kalçaya ve düzgün bacaklara sahiptirler. 

IMG_2996.jpeg

Oval Vücut Tipi Giyim Önerileri

Üst bölgenize yapışan kıyafetlerden uzak durmanız gerekmektedir. İlgiyi belinize ve bacaklarınıza çekebilirsiniz. Sarkan üstler ve dar pantolonlar sizi mükemmel gösterecektir.